top of page

הגברת נקודת מקור רציפה VHD5

מערכת הגברת המקור הרציפה, VHD5, היא הישג הנדסי אמיתי. אחרי חמש שנים בפיתוח, היא מביאה את היתרונות של טכנולוגיית נקודת-מקור להגברת צליל להופעות בקנה מידה גדול. המערכת מספקת אודיו על פני שטחים גדולים עם בהירות והגדרת צליל שפשוט לא ניתנות להשגה ממערכי הקווים האנכיים (Line-Arrey) המעובדים דיגיטלית שנמצאים בשימוש כה נפוץ כיום. המערכת משתמשת בעיצוב רמקולים נקודתיים מתקדמים ביותר, טכנולוגיית הגברה וניהול כוח יעילה במיוחד, ועיבוד אותות היברידי ייחודי לחלוטין, 

סקירה כללית

כבר זמן מה מערכי קווים אנכיים (Line-Arrey) משמשים בעיקר עבור מערכות סאונד גדולות להופעות גדולות. קיום כל הרכיבים במערך בעל ציר אחד פתרה בעיות מסוימות ביחס לבעיות סינון-מסרק (Comb Filtering)  במישור האופקי, אך הפרעות הרסניות עדיין מתרחשות ממספר צופרי ה-HF המותקנות בצורה אנכית. אובדן של תדרים גבוהים וביטולים באמצעות הפרעות אוויר הנגרמות מחום הקהל והרוח היא בעיה מרכזית נוספת. יצרנים ניסו לתקן את הבעיות הללו בדרכים רבות הן באמצעות עיצוב אקוסטי והן באמצעות DSP, אולם התוצאה הסופית הייתה הפחתה נוספת ברזולוציה, בשל המגבלות של הדגימה הדיגיטלית והעקרונות הפשוטים של הפיזיקה שאי אפשר להתעלם מהם.

ב-KV2, אנו מאמינים שההגדרה (הגדרת צליל) שווה למרחק, וככל שאיכות השעתוק של המקור גבוהה יותר, כך ההבנה (Intelgibility - היכולת, למשל, להבין את המילים שהזמר שר) על פני מרחק, טובה יותר. התיאוריה שלמערכי קווים אנכיים יש פחות הפסדים על פני מרחק מאשר מקור נקודתי לא רק שגויה אלא גם לא רלוונטית במידה והסאונד ממילא לא מובן בחלק האחורי של המקום. כדי להשיג את ההגדרה הצלילית הגבוהה הדרושה לכיסוי מרחקים ארוכים, התמקדנו בפיתוח עיבוד היברידי ייחודי, אשר לוקח את הטכנולוגיות הטובות ביותר הזמינות הן בתחום האנלוגי והן בתחום הדיגיטלי, ומקדם את עיצוב המערכת לרמה חדשה לגמרי. התוצאה הסופית היא רזולוציה אולטימטיבית: סאונד ב-Very High Definition, עם פעימה מדויקת ואודיו קוהרנטי עד למיקום המאזין, אפילו במרחקים ארוכים מאוד.

כדי לכסות קהל גדול מאוד, צריך מערכת גדולה המסוגלת לספק SPL גבוה ולהפעיל מספר רכיבים. כדי לעשות זאת, כיוון שמארז מקור נקודתי אחד הוא גדול מידי, מכיוון שכמעט בלתי אפשרי לסובב או להעביר אותו. עם מערך נקודת המקור הרציפה, VHD5, המהנדסים בKV2 התמקדו ביצירת מערכת מודולרית בעלת הפרעות הרסניות מינימליות תוך שימוש במספר רכיבים במספר קטן של מארזים. מארזי VHD8.10 Low Mid Expansion  מסודרים סביב ה-VHD5.0 Mid High Enclosure, ומספקות את המרווח העליון (Headroom) הנוסף הדרוש כדי לספק את התדרים הנמוכים האמצעיים, וכך לשמור על צליל מאוזן. 

למעשה, המערכת מורכבת כך שהיא מייצגת נקודת-מקור אחת, גדולה מאוד; כל חלק של המערכת פרופורציונלי בגודלו לאורכי הגל בתדרים שהוא משחזר. הכוח המוקרן של כל רוחב פס נשאר עקבי ומאוזן ברלוונטיות לתגובת התדר הכוללת. זה מבטיח שאותו צליל יועבר לכל מושב בבית. הצופר בתדר גבוה ב-VHD5.0 משלבת שלושה כונני טיטניום עם מכלול כיפה מטופל בריבוץ אדים של חלקיקי ניטריט (nitride vapor particle deposition - NVPD)  מותקנים בצופר מיוחד עם מנחה גל מסכם. מכלול הצופר הייחודי הזה מספק פלט מדהים עם עיוות נמוך במיוחד, ומספק שיאי צליל צלולים לאורך מרחק עם עמידות גבוהה בהרבה להפרעות אוויר.

יישומים

  • מערך נקודת-מקור רציפה

  • מערכת הגברה חזקה במיוחד לאירועים גדולים

  • התקנה קבועה במועדונים גדולים

bottom of page